SSS

Test ve analiz indirimleri için hangi şartlar aranmaktadır?

  • Ege İhracatçı Birliği (EİB) üyelerine %50 indirim uygulanmaktadır. İndirimin uygulanabilmesi için firmaların vergi numaralarını, şahısların ise kimlik numaralarını ibraz etmeleri gerekmektedir.
  • Üniversite akademik personeli ve öğrencilerine %40 indirim uygulanmaktadır. İndirimlerin uygulanabilmesi için öğrenci veya akademisyen kimliklerinin fotokopilerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • KOSGEB, laboratuvarımızda yaptırılan analizlere %60 oranlarında geri ödeme  desteği sunmaktadır. İndirimden faydalanabilmek için öncelikle KOSGEB'e başvurmanız (0 272 223 45 12) gerekmektedir.

 

Ege İhracatçı Birlikleri üyeliğimi nasıl sorgulayabilirim?

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) üyeliğinizi vergi veya kimlik numaranız vasıtasıyla buradan sorgulayabilirsiniz.

 

Numune hazırlarken ve numuneleri gönderirken nelere dikkat etmeliyim?

  • Numunelerin ocağın veya stoktan alınıyorsa stoğun bütününü temsil edecek nitelikte olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle yeni açılan mermer ocaklarında, numuneler yüzeye yakın kısımlardan alındığından analiz sonuçları numunelerin gerçek değerlerinden daha düşük çıkmaktadır.
  • Test ve analizlerin belirlenen sürede standartlara uygun olarak yapılabilmesi için numuneler tarafımıza istenilen adet ve ebatlarda eksiksiz olarak gönderilmelidir. Aksi durumda müşteri onayı alınarak analizler yapılır ancak raporda numune adet ve ebatlarındaki eksiklikler belirtilerek analizler akreditasyon kapsamından çıkartılır.
  • Numunelerin laboratuvara kırılmadan eksiksiz ulaşabilmesi için paketleme işleminin özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Laboratuvara ulaşan numuneler içinde kırılmış numune(ler) olması durumunda eksik numune adet ve ebatları müşteriye bildirilerek numuneler gelene kadar ilgili analize başlanamaz.

 

Laboratuvarınızda CE belgelendirimesi kapsamında istenen analizler yapılmaktamıdır?

Laboratuvarımızda CE belgelendirmesi için gerekli analizler yapılmaktadır.

 

Laboratuvarınızda Maden İşleri Genel Müdürlüğünün (MİGEM) istediği teknolojik ve ön teknolojik testler yapılmaktamıdır?

Laboratuvarınızda Maden İşleri Genel Müdürlüğünün (MİGEM) istediği teknolojik ve ön teknolojik testler yapılmaktadır.