Test ve analiz indirimleri için hangi şartlar aranmaktadır?

  • Ege İhracatçı Birliği (EİB) üyelerine %50 indirim uygulanmaktadır. İndirimin uygulanabilmesi için firmaların üyelik belgelerinin onaylı bir kopyasını e-posta ile tarafımıza göndermeleri gerekmektedir. Firmalar üyelik durumlarını vergi numaralarını, şahıslar ise kimlik numaralarını beyan ederek; emre.gulacti@egebirlik.org.tr, baris.ozturk@egebirlik.org.tr, hasan.aksoy@egebirlik.org.tr, e-posta adreslerinden veya +90 232 488 60 00 – 1212 nolu telefon numaralarını arayarak sorgulayabilirler.
  • KOSGEB, akredite laboratuvarlarda yaptırılan analizlere yaklaşık %50 oranında geri ödeme  desteği sunmaktadır. İndirimden faydalanabilmek için öncelikle KOSGEB’e başvurmanız (0 272 223 45 12) gerekmektedir.

Numune hazırlarken ve numuneleri gönderirken nelere dikkat etmeliyim?

  • Numunelerin ocağın veya stoktan alınıyorsa stoğun bütününü temsil edecek nitelikte olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle yeni açılan mermer ocaklarında, numuneler yüzeye yakın kısımlardan alındığından analiz sonuçları numunelerin gerçek değerlerinden daha düşük çıkmaktadır.
  • Test ve analizlerin belirlenen sürede standartlara uygun olarak yapılabilmesi için numuneler tarafımıza istenilen adet ve ebatlarda eksiksiz olarak gönderilmelidir. Aksi durumda müşteri onayı alınarak analizler yapılır ancak raporda numune adet ve ebatlarındaki eksiklikler belirtilerek analizler akreditasyon kapsamından çıkartılır.
  • Numunelerin laboratuvara kırılmadan eksiksiz ulaşabilmesi için paketleme işleminin özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Laboratuvara ulaşan numuneler içinde kırılmış numune(ler) olması durumunda eksik numune adet ve ebatları müşteriye bildirilerek numuneler gelene kadar ilgili analize başlanamaz.

Laboratuvarınızda CE belgelendirimesi kapsamında istenen analizler yapılmaktamıdır?

Laboratuvarımızda CE belgelendirmesi için gerekli analizler yapılmaktadır. Analiz listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Laboratuvarınızda Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’ nün (MAPEG) istediği teknolojik ve ön teknolojik testler yapılmakta mıdır?

Laboratuvarınızda Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) istediği teknolojik ve ön teknolojik testler yapılmaktadır. Analiz listesine buradan ulaşabilirsiniz.

24 Kasım 2015, Salı 2340 kez görüntülendi